Kohtumine Annely Akkermanniga

Eesti Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna liikmed kohtusid ettevõtja ning endise Riigikogu liikme Annely Akkermanniga.

annely

Põhiliseks teemaks sai agressiivselt tööle läinud Suur-Pärnu loomise idee. Seni, kuni Vabaerakond planeerib ettepanekuid haldusreformi süsteemiks, tuleb kohalike volikogude volinikel liitmiste-lahutamiste läbirääkimistes hakkama saada. Algselt oli plaan rääkida kohalikeks valimisteks valmistumisest, kuid pidime ühiselt tõdema, et meil pole hetkel õrna aimugi, millises olukorras lõpuks valimistele läheme. Annely Akkermann kinnitas, et praegu planeeritav Suur-Pärnuks liitumine loob eelised kindlasti erakondadele ning vähendab valimisliitude võimalusi.

Annely ütles, et: “Kehtiva kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse järgi saavad uues olukorras selge edumaa erakonnad. Pole olnud kuulda, et seda seadust enne järgmisi valimisi oluliselt muutma asutakse. Täna on Pärnu volikogus 33 saadikut, tõenäoliselt Suur-Pärnu volikogus saab saadikuid olema üle 40ne. Üks või isegi 3 ühinenud väikevallast valitud saadikut ei suuda kuigi palju mõju avaldada, kui nad on oma endise koduvalla valimisliidu esindajad. Lisaks tuleb tähele panna, et valimiskünnis on endiselt 5% valimaskäinutest, aga väikevallad peavad arvestama, et see 5% võetakse siis juba ca 25 000 tuhandest Suur-Pärnu hääletajast. Lisaks jaotatakse ringkondades jaotamata mandaadid nende erakondade või valimisliitude vahel, kes ületasid 5% künnise ehk suured saavad proportsionaalselt suuremaks koduvaldade valimisliitude arvel. Isegi ühe suurima liituva valla – Paikuse – väga populaarne valimisliit Parem Paikuse ei ületaks oma eelmistel valimistel saadud 1201 häälega Suur – Pärnu valimiskünnist. Ma julgeks küll prognoosida, et ühinenud väikevalla esindajatel tuleb varakult leida endale sobiv erakond ning saavutada oma kandi huvide esindatus selle erakonna valimisprogrammis ning arvamusliidrite ja otsustajate hulgas.”

Annely soovitas meil jätkata tervikpildi küsimist, mida siianigi oleme aegajalt teinud. Nimelt ei räägita praegu väga palju riigireformist, vaid valdade piiridest ja inimestest arvudes. Tervikpildiks vajalik kogu riigisüsteemi reformimine on aga tagaplaanile jäänud. Sellest hoolimata pidime üheskoos nukralt nentima, et ju praegu mingi reform ära tehakse, sest Reformierakond ei saa endale lubada ebaõnnestumis- lubasid reformi ja seda peab ka saama! Ükskõik, millise sisu ja kasuteguriga!

Annely rõõmustas meid, et tema arvates on meil palju räägitud maailmavaade ka täitsa olemas. Lihtsalt me peaks oma väljaütlemiste korral rohkem rõhutama, et üks või teine väljaütlemine lähtub meie maailmavaatest.

Kooseluseaduse teemal soovitas Annely meil lähtuda valimislubadustest ja kinnitas, et valijate jaoks on see jah-ei-küsimus ning mõnede punktidega olemasoleva teksti peenhäälestamist ei panda tähele.

Pärnu teemal pidime ühiselt nentima, et hariduselu on meil tasemel, kuid kahjuks sellega noorte jaoks side linnaga lõppeb. Pärast kooli lõpetamist ei ole Pärnu noorte jaoks väga atratiivne.

Kohtumine Annely Akkermanniga toimus Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna igakuiste klubiürituste raames, kus kutsume huvitavaid inimesi enda liikmetega kohtuma ning olulistel teemadel arutlema.

Heade soovidega,
Heli Künnapas
Pärnumaa piirkonna juht

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s