EVA Pärnumaa piirkonna koosolek 17.01.2016

Pärnumaa pk kooslek_ Jaanus Ojangu
Vasakult: Toivo Põldur, Ulvar Vabrit, Fredy Vabrit, Rein Prins, Igor Jakobson, Avo Lipp, Heli Künnapas, Jüri Vlassov (külaline), Isabella Maripuu (külaline), Tõnu Simson, Ivika Puust. Foto Jaanus Ojangu.

Pärnumaa piirkond alustas uut aastat sel pühapäeval (17.01) avatud üldkoosolekuga. Külalisena osales ka erakonna tegevjuht Vello Väinsalu.

Rääkisime erakonna ning eraldi Pärnumaa 2016a tegevusplaanist ning seoses sellega ka eelarvest. Käesoleval aastal jätkame sügisel alustatud klubiõhtuid, kuhu kutsume iga kord mõne teema eksperdi meiega kohtuma. Sellised kohtumised on ka osa KOV valimiste ettevalmistusest, sest aitavad kohalikesse probleemidesse süviti sisse minna. Eelmisel aastal kohtusime endise linnaarhitektiga. Nüüd jätkame turismi ja hariduse temaatikatega.

KOV valimistega seoses arutasime pikalt teemal valimisliit vs erakonna nime all kandideerimine. Mõistame, et erakonna loomisel on välja käidud mõte, et kohalikul tasandil teevad poliitikat kohalikud inimesed. Samas on Vabaerakond tõestanud, et tegemist pole klassikalise erakonnaga. Erakonna nime teadvustamine KOV valimistel aitaks kindlasti valmistada teed Riigikogu valimise heale tulemusele. Seega on see alles suur mõtlemiskoht. Alustame aktiivsemalt ka Pärnumaa KOVide kaardistamist, et aru saada, milline on meie kandepind maakonnas. Seejärel on plaanis kohtumised erinevates Pärnumaa omavalitsustes.

Olulise küsimusena oli üleval ka fraktsiooni külaskäik märtsikuu lõpus. Kohalikud inimesed ootavad väga kohtumisi Riigikogu liikmetega, seega on tähtis visiidi aeg varakult ja mõistlikult ära planeerida.

Arutasime ka erinemise vs traditsioonide teemat. Nimelt näiteks tähtpäevade puhul- kas on mõistlik “kodustada” EV aastapäev, võidupüha ja kodanikupäev ja neid nähtavalt igal aastal tähistada? Või püüda hoopis erineva ja teistel aegadel regulaarselt välja tulla?

Valisime ka Pärnu linna esindaja esinduskogusse. Valituks osutus Fredy Vabrit. Pärnumaa esindaja on jätkuvalt Heli Künnapas.

Oleme hooga valmis täitma eesmärki aasta jooksul piirkonda lisada 30 uut liiget ja 10 toetajaliiget (numbrid saadud üle-erakonnaliste plaanide vägivaldsest jaotamisest), kuid sel juhul peame paremini teadvustama, et liikmeksastumine on siiski soositud. Siiani oleme pigem toetanud põhimõtet, et erakonna tegevuses saavad kõik vabalt osaleda ka ilma avaldust kirjutamata. Kui nüüd soosime liikmeksastumist, siis tasub veidi mõelda, kuidas seda ka kommunikeerida.

Mitmetunnine kohtumine oli positiivne ja sisutihe! Pärnumaa juhatuse avatud koosolek on juba 31.jaanuaril ning järgmine avatud üldkoosolek 7.veebruaril.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s