Vabaerakond ei toeta kooseluseadust!

Tänasel Pärnumaa Vabaerakonna koosolekul tuli jälle jutuks, et paljudel valijatel on jäänud segaseks meie seisukoht kooseluseaduse suhtes.
Vabaerakonna juhatuse liige ning Pärnumaa nimekirjas kandideeriv Jaanus Ojangu ütles otse: “Vabaerakond ei toeta kooseluseadust. Seda kinnitab, et lõpetanud Riigikogu koosseisu ainus vabaerakondlane, erakonna esimees Andres Herkel (ehk KÕIK Vabaerakonna liikmed Riigikogus) hääletas kooseluseaduse vastu. Vabaerakonna loomisel ei olnud see seadus veel päevakorral ja nii on meie seas ka mõningaid liikmeid, kes seda seadust avalikult pooldavad. See aga ei ole Vabaerakonna ametlik seisukoht, mida need mõningad teisiti arvavad kandidaadid esitavad.”

Mina olen oma arvamuse mitmel korral erinevates artiklites esitanud ja jään selle juurde: kooseluseaduse toetamine ei võrdu sallivusega! Suurim probleem on, et KUIDAS seda seadust menetleti- tekitati vastasseis, nii et sisulist arutelu enam ei toimunud, eriarvamused sattusid “tule” alla, vastuargumentide esitajatest sõideti teerulliga üle ja halvustati.

Seadusi tuleks teha vastavalt vajadusele. Praegu esitletud probleeme- samasooliste paaride ning abiellumata koos elavate paaride tagatiste teemad oleks saanud lisada olemasolevatesse seadustesse ning suures osas need seal ka juba on (võlaõigusseadus!).

Hariliku perekonna kaitseks, Pärnu Postimees, 18.09.2013
Kindlustunne ja tagastatav naine, Pärnu Postimees, 3.05.2014

Üks kehtiva põhiseaduse loojatest Vabaerakonna liige Jüri Adams on kooseluseadust analüüsivas artiklis “Kooseluseaduse probleemid” kirjutanud muuseas ka nii:

Väljapakutu ei lahenda ühtki probleemi, mis on meie ühiskonnas johtuvalt sellest, et sajad tuhanded inimesed elavad oma abielulaadset elu ilma abielu vormistamata. /—/

Kui aga poolabielu kava hakkab õigusliku mahu poolest lähenema juba olemas abielu institutsioonile, siis milleks seda üldse vaja oleks? /—/

Praegu menetluses eelnõu tekstist ei ole võimalik saada seaduse tasemega teksti, ükskõik kuidas seda parandada püüda. Samasooliste paaride ja abielu mittesõlminud erisooliste paaride temaatika ühendamine ja kokkusurumine ühe üldisema õigusliku konstruktsiooni allosadeks tuleks tunnistada ebaõnnestunuks, kuigi mõlemal osisel on ühtelangevaid osasid ja edasises töös võiks käsitleda mõlemat teemat eraldi.

Erinevalt mõnest teisest, et soovi me kooseluseadust oma kampaania põhiteemaks teha, sest mitte kellegi jaoks meist ei tohiks üks ainus seadus olla piisavaks põhjuseks Riigikogusse kandideerimiseks. Seepärast pole me sellele seadusele oma sõnavõttudes ja programmides keskendunud. Kuid loodetavasti on nüüd see teema selge ja minu valijad saavad aru, kuidas mõtlen.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s