Astusin välja erakonnast Isamaa ja Res Publica Liit

Peale mitmekuust mõtlemist, kaalumist ja arutlemist sai eile otsus tehtud- astusin omal algatusel välja erakonnast Isamaa ja Res Publica Liit, mille liiga olin peaaegu 10 aastat.
Vastasin sel teemal ajakirjanik Urmas Saardile siin:
Erakonda vahetanud Heli Künnapas näeb Vabaerakonnas valdavalt kunagisi isamaaliitlasi

Riigikogusse kandideerin Eesti Vabaerakonna nimekirjas Pärnumaa piirkonnas!

Hetkel tunnen, et Eesti Vabaerakonna liikmetega koos on mul paremad võimalused anda oma panus Eesti elu edendamiseks. Võib-olla muutub ka see ühendus kunagi jäigaks süsteemiks, kus sul pole nime ja nägu, vaid oled ainult vahendiks “kõrgemate jõudude” võimule aitamiseks. Aga praegu see nii ei ole.
Mina ei mäleta Eesti taasiseseisvumist, kuid usun, et tänasel Eesi Vabaerakonna üldkogul olnud ärevus, elevus, tegutsemistahe on sarnased sellele, mida tol ajal inimesed tundsid. Mina pole igatahes tükil ajal enda ümber näinud nii palju poliitikuid, kelle silmis särab teadmine, et: “Uuendused on võimalikud!” See ühine teadmine, et me oleme millegi uue ja suure alguse juures.

Kohaliku elu tasandil sai juba varem selgeks, et meil on seisak ja kui sa ei kuulu õigesse nimekirja, on raske kaasa rääkida (tähendab- rääkida võid, aga see tehakse maha või halvustatakse). Kuid sama seisak sai üha selgemaks ka riigi tasandil. Eesti Vabaerakonnas näen võimalust seda seisakut Eestis murda.
Jah, me keegi ei tea, kuidas Vabaerakonna inimesed käituvad, kui nö võimule saavad. Aga ma tean, et meie nimekirjas on erinevate alade inimesi, erinevate piirkondade inimesi, erinevate kogemustega inimesi ehk väljavõte Eesti ühiskonnast.

Praegused suured erakonnad on saanud ennast näidata, kuid nad on muutunud mugavaks ja inimkaugeks. Jah, kindlasti on ministril raske 100 euroga poes hakkama saada, aga kui paljud Eesti pered peavad sama raha eest poes käima terve nädala? Kuu? Konkurents oleks nagu vaid suurte erakondade enda sees. Aga ülejäänud Eesti?

Nii lahkusingi minu jaoks seisakuks muutunud erakonnast ja liitusin “vabameeste” nimekirjaga. Usun, et Eesti Vabaerakonnal on võimalik riigikogusse saada ja tuua sinna uusi inimesi. Uuendused on hirmsad, kui võib midagi väga ära rikkuda. Praeguses Eestis ei saa midagi väga ära rikkuda, kuid paremaks ja tavakodanikule lähemaks muuta saab küll.
Andke meile 1.märtsil see võimalus!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s