Avalikult volikogu volituste peatamisest!

Minu volitused Halinga vallavolikogu liikmena on pooleks aastaks minu enda avalduse alusel peatatud.

Miks?
Eelmistest valimistest alates on volikogus olnud suht selline seis, et väljastpoolt valimisliitu tulnud ettepanekud ja parandused läbi ei lähe. Eks peale valimisi vähemusse jäämine seda muidugi tähendabki, et ju me mõtleme teisiti, kui need, kellega koos me ühes nimekirjas ei kandideerinud. See on aga väsitav ja nüristav. Tekkib tunne, et polegi nagu mõtet midagi öelda, ega teha.
Samuti saab üha selgemaks, et me ei mõtle ühtemoodi ka kõigi nende inimestega, kellega me ühes nimekirjas kandideerisime.

Samas on mitmete teemade puhul lõplikuks seisukohaks õlakehitus, et “me ei saa siin midagi teha, sest riiklikult on kõik paika pandud!”

Need ja mitmed muud põhjused kinnitasid arusaama, et soovin kandideerida Riigikogu valimistel. Detsembrikuus jõudis aga IRLi nimekirja koostamine lõpule ja minu väärtuseks hinnati 40 häält kohalikel valimistel, mis mind nimekirjast välja jätsid. Kedagi ei huvita, et enne eelmisi valimisi lasti meie kohta lahti jutt, et me paneme “võimule saades” koolid kinni. Gümnaasium pandi kinni, aga mitte meie poolt.
Kirjanik, 4 lapse ema, väikeettevõtja- need polnud mind toetavad argumendid. Poliitiku väärtus on tema häältesaak. Nii otsustasimegi, et kui Eestimaal kohalikul ja riiklikul tasandil hetkel pole võimalik kaasa rääkida, siis seame vähemalt pere prioriteediks ja hakkame lastega rohkem Soome vahet sõitma, et 700 km kaugusel töötav Herlend ja lapsed teineteisest nii kaua eemal ei oleks.

Vastasseis on poliitikas normaalne. Ja see, et vastaspool valijatelt rohkem hääli sai, on ju reaalsus. Reaalsus aga on ka see, et kuna Herlend on nüüd augustist Soomes töötanud ja mina teen kõiki oma töid-tegemisi samal ajal neljale lapsele poolüksikemaks olles, siis lihtsalt on taluvus- ja kannatuslävi teine, kui oli varem. Peale selle kogu see segadus Riigikokku kandideerimise-mittekandideerimisega.

Kas ma petan oma valijaid?
40 häält on 40 minusse uskuvat inimest, kellele olen väga tänulik. Ma ei kao mitte kusagile. Pool aastat saab nüüd aga nimekirjas järgmine inimene volikogus töö teha. Äkki on temal ideid ja võimalusi, kuidas ühepoolsust volikogus muuta. eks näis. Igatahes minu lühiajaline emapuhkus ei tohiks kurjast olla, eriti kuna plaanin ikka ju tagasi tulla ja see on ajutine.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s