Lasteaia hoolekogu arvamus kohamaksu tõusust

Eelmisel nädalal oli Pärnu-Jaagupi lasteaia hoolekogu koosolek, mille koosseisu ma lapsevanemana kuulun.

Ühe päevakorrapunktina näidati meile powerpointi hariduselu korrastamise komisjoni tööst, kus olid variandid, mida ja kuidas ja millega võiks ühendada. Mingeid analüüse seal ei olnud, et mida üks või teine liitmine kaasa toob- millised on rahalised võidud/kaotused, millised on muudatused töökohtades ja tööjõukuludes, kuidas muutub toodete omahind (nt toidul) jne.
Kuigi meie käest korduvalt küsiti, et millist varianti me eelistame, jäime enamuse hoolekogu liikmetega seisukohale, et ilma analüüsi ja lisaandmeteta ei ole meil võimalik sellisel suurel teemal arvamust avaldada. Oleks hea kohtuda inimestega, kes on need analüüsid teinud, et saaksime otse küsida. Vaja oleks analüüside tulemusi, mitte et me lasteaia hoolekogus, arvutusi nägemata, otsustaks rahvamaja, spordikeskuse, koolide jne saatuse üle.
Hariduselu korrastamise komisjoni kuuluvad lasteaia juhataja ja valla esindaja Tiia Kallastu ei osanud öelda, mis eesmärgist komisjonis liitmisi-ühendamisi arutatakse: kas kulude vähendamine? loogilise terviku loomine? vms? Sellest ei pidavat ka inimesed komisjoni laua taga aru saama.
?????????

Koosoleku lõpus, kui olime peaaegu püsti tõusnud, küsiti veel ka hoolekogu arvamust lasteaia kohatasu tõusu kohta. Vallavalitsusel olevat plaan tõsta kohatasu 10-eurolt 15ni. Otsustasime, et küsime seekord ka teiste lapsevanemate arvamust. Valla esindaja sõnul oleks selle lisanduva summa üks kasutusvõimalus õpetajate palk.
Küsisin, et kas on plaanis veel palka tõsta või on jutt sellest keskeriharidusega õpetajate palgatõusust, mis sai eelmisel aastal juba kokku lepitud, kuid hakkab kehtima 1.01.2015? Valla esindaja Tiia Kallastu sõnul uut palgatõusu plaanis ei ole.

Nii koostasime lapsevanematele küsitluse, et mida nad planeeritavast kohatasu tõusust arvavad. Variandid olid:
– ei ole nõus;
– olen nõus, kui see läheb õpetajate täiendavaks palgatõusuks;
– olen nõus, kui see läheb õpetajate jaanuaris kehtima hakkavaks palgatõusuks.

Küsitlused ei saanud rühmades kaua olla, sest õpetajate seas hakkas levima müüt, kuidas JÄRJEKORDSELT tahab hoolekogu kohatasu tõsta. Umbes aasta tagasi olevat hoolekogu seda juba teinud. Tookord aga küsiti samuti hoolekogult vaid arvamust.
Selgitan- hoolekogu tahtis teada lapsevanemate arvamust VALLAVALITSUSE planeeritud kohatasu tõusu kohta. Vallavalitsuse esindaja sõnul küsitakse küll hoolekogu arvamust, aga seda ei pea arvestama. See on lihtsalt teadmiseks.

Isiklikult olen seisukohal, et on ennegi nähtud, kuidas mõnel teemal leitakse raha kuidagi…kusagilt… Aga nüüd kui oleme taas otsaga meie lastega tegelevate iniemste juures, siis peaks lapsevanemad selle eest rohkem vastutama. Jah, ma olen nõus, et lasteaia õpetajate palgad peavad veel tõusma. Samuti, et meil on lasteaias väga madalad kohatasud. Aga kohatasu tõstmisega tulla välja aasta lõpus… kiirkorras… Ilma selgitamata, miks seda vaja on…

Vallavalitsusele sai edastatud hoolekogu arvamus:
“Oleme nõus kohatasu tõstmisega, kui sellega kaetakse lasteaia õpetajate täiendav palgatõus.
Samuti peame oluliseks, et kohatasust edaspidigi jääks 10 eurot õppevahendite tasuks ning sellest ei hakataks katma majanduskulusid, palkasid vms.”

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s