PP artikkel “Tahan ise Eestis hakkama saada!”

Tänases Pärnu Postimehes ilmus minu artikkel “Tahan ise Eestis hakkama saada!”

Valimiseelsel perioodil on erakonnad hakanud aktiivselt eesootavate riigikogu valimiste teemasid katsetama. Mõni küll panustab rohkem teiste esitatud ideede laitmisele, kuid eks aktiivne poliitiline tegevus on seegi.

Kuigi viimastel kuudel on kulutatud tohutut poliitilist tööd, raha ja energiat ühele seaduseelnõule, kujuneb minu arvates nendel valimistel põhiliseks küsimuseks see, kuidas eestlane omal maal hakkama saaks.

Me ei taha siit ära minna raha pärast. Tahame oma riigis lapsi kasvatada ja kodu edendada.

Perekonna mõiste ja selle kaitsmise vajaduse üle on viimastel kuudel palju vaieldud. Vähe on aga juttu olnud, et meie perekond vajab tõesti kaitset.

Meid on vaja kaitsta perekonnast kaugel töötavate isade perekonnast võõrandumise, lisanduva pereliikmega tõusva vaesusse langemise riski, täiskohaga töötavate inimeste palgavaesuse eest, üksikvanemaks jäämisel ohustava elatusraha pärast kemplemise, pikaajaliselt perevägivalla või koolikiusamise all kannatamise ja muude eluliste probleemide eest.

Perekonna mõistet ohustab näiteks ka perepilet, mida osa asutusi pakub. Enamasti on perepilet mõeldud kahele täiskasvanule ja kahele lapsele. Võib-olla varsti öeldakse, et üks lastest peab olema poiss ja teine tüdruk – et kõik saaksid võrdse kohtlemise osaliseks.

Räägime iibe tõstmisest, samal ajal kuulevad ujula piletisabas seisvad lasterikkad perekonnad, et nad pole normaalsed.

Eelmisel nädalal riigikogus vabanenud poliitilised jõud leiavad loodetavasti nüüd rohkem aega tegelda küsimustega, mis reaalselt Eesti elu edasi viiksid, inimesi omal maal elada laseksid, meie rahva jätkumisele ja ühtsusele kaasa aitaksid.

Rahvahääletus toimub järgmise aasta 1. märtsil. Kooseluseaduse lõplik vastuvõtmine oleneb ju siiski järgmisest koosseisust.

Peale kõmutekitanud seaduse on siis võimalik hääletada veel paljude seaduste, seniste saadikute ja tulevaste kandidaatide tegemiste üle. Rahva käest küsitakse sel päeval arvamust. Kasutage seda!
Heli Künnapas, kirjanik, IRLi liige

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s