Majandusteadlane Arrak meile pensioni ei ennusta

Eile IRL Naiskogu konverentsil oli au teiste esinejate seas kuulda majandusteadlast Andres Arrakut. Olen juba ammu ta väljaütlemiste austaja, kuid seekordses ettekandes oli mitmeid äratavaid teemasid. Üheks kindlasti ka see, et meievanused (alla 40-sed) riikliku pensioni senisel moel ei saa. Soomes samuti mitte.

Tunnustav oli tema käest hilisemas e-suhtluses kuulda, et temalgi on hea meel meiesuguste laste ja loomadega maal elavate inimeste üle.

Ettekande põhiideed on ka Arraku poolt 29.08.2013 Postimehes avaldatud artiklis “Elu võimalikkusest maal”.  Soovitan selle tõsiselt läbi lugeda, mitte eelmistes kolmes lauses tehtud kirjavigasid siunama hakata.

Arrak tõdeb, et maaelu on pigem luksus ja sellele tuleb peale maksta. Samas kuulume Arraku sõnul juba praegu viie rikkama riigi hulka, sest meil on viljakas mullapind, puhas joogivesi ja suhteliselt happevaba õhk. Väärtused, millele me igapäevaselt ei mõtle.

Lõpetuseks. Olen toimuvat juba ammu nimetanud mitte finants- ega majanduskriisiks. Tegemist on väärtuste kriisiga. Need tekivad sajanditega, aga on varmad kaduma (internetis) kiiresti. Eesti küla veel elab, et mitte öelda – hingitseb. Äkki ei ole veel hilja? (A. Arrak)

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s