Peetson komisjonikohtade jagamisest

Endine Halinga vallavolikogu esimees ja nüüdne liige, saatis peale eilset volikogu istungit volikogu liikmetele laiali järgmise kirja, mida lubas mul lahkelt tsiteerida:

 

Eilses volikogus kui ma juhtisin tähelepanu Halinga vallavolikogu komisjonides tähelepanu sellele, volikogu komisjone valides käitub nagu Piirisaare vald või siis mõni teine 300 elanikuga vald, kellel puuduvad inimesed, siis väitis tollel momendil veel volikogu liige Ülle Vapper, et eelmine korda oli täpselt sama moodi, ainult, et volikogu esimees oli antud kirja autor.

Juhin tähelepanu, et volikogu liige Ülle ei olnud täpne. Eelmine volikogu ei olnud sedasi.

Saadan tabeli, eelmine volikogu võttis komisjonide juhtimistest osa 12 volikogu liiget, nüüd on see taandunud 9 peale. Sellest on siiralt kahju, et valimisliit Koduvald niimoodi käitub. Valimiliidule Koduvald anti kokku 865 häält, see on muidugi enamus, kuid Halinga vallas elab veel valijad, kes andsid kokku 514 häält ja seda mitte Koduvallale. Need on need inimesed, kes küll ei pruugi olla Koduvalla vastu, kuid need on need inimesed, kes ei ole andnud volitusi Koduvallale, sellisteks tegudeks. On väga nõme ja minu arvates ka rumal, jagada komisjonide juhid väga väikeste ja Halinga vallast ja otseselt vallast sissetulekut olevate inimeste vahel (päris tõsine süüdistus). Mina nii, ei teeks.

Tavaliselt sellised kooslused kaua ei püsi. Volikogu peab olema vaba, vaba igasugustest sõltuvustest. Valimisliite ja muid kandideerijaid peab liitma maailmavaade või siis ideed, mitte vasallsus (ma ei tea kas selline sõna on olemas, aga see tuleb sõnast vasall).

Ma tahan pöördud uute volikogu liikmete poole. Te alustate puhtalt lehelt, te olete kandideerinud ja osutunud valituks, sellepärast, et need olete teie ise. Jääge ka sellisteks, need teie hääled on antud teile, mitte valimisliidule Koduvald. Mul on siiralt kahju, et Reformierakonnast volikokku saanud ja kolmanda häälte tulemuse saanud Madis Koitu ei peetud isegi noorsookomisjoni aseesimehe vääriliseks. Ma usun, et Reformi noored kindlasti ei lase ennast sellest häirida.

Veel minust: kui mingid tegelased hakkavad rõhutama, et Peetson Raul on kibestunud, et teda kuskile,  ei valitud, siis nüüd kirjutab ja lärmab – see on vale, dokumenteerisin juba septembris otsuse, et ei soovi enam avalikus elus positsioone võtta. See mitte võtmine annab mulle vabad käed ja võimalused olla vastutav-kõrvaltvaataja.

Samas uskusin siiralt, et peale valimisi midagi muutub,  vaadates nüüd kahte volikogu, siis on selge me jätkame muutusteta vanal kursil ja täna on juba selge, et kes toitlustab suvelõpu pidu; mis firmas Halinga vald oma vara kindlustab ja kellele me suuname vabanevad hooned äritegevuseks ja lisaks volikogu esimehele „kuldsed päitsed“.

Olen Halinga valla arengu pärast väga mures.

Halinga valla kodanik

Raul Peetson

 Enne ehk siis eelmine koosseis

komisjon

esimees

aseesimees

volikogu

Raul Peetson

Mati Rosestein

Majandus-ettevõtlus

Urmas Laur

Karli Kalda

Eelarve- rahandus

Tiia Uffert

Mati Rosestein

Haridus-noorsoo

Tarvi Tasane

Kaido Kohv

Kultuur-sport

Erika Lilleorg

Taimi Markson

Sotsiaal-tervishoid

Marina Simm

Heli Künnapas

Maa-keskkond

Arvo Pekko

Urmas Laur

Revisjon

Marina Simm

 

Nüüd ehk siis tänane koosseis

Komisjon

Esimees

 Aseesimees

volikogu

Tarvi Tasane

Mati Rosestein

Majandus- ja ettevõtluskomisjon

Tiia Uffert

Terli Krikuhhin

Eelarvekomisjon

Tiia Uffert

Erika Lilleorg

Haridus- ja noorsookomisjon

Tarvi Tasane

Taimi Markson

Kultuuri- ja spordikomisjon

Taimi Markson

Erika Lilleorg

Sotsiaal- ja tervishoiukomisjon

 Marina Simm

Mati Rosenstein

Maa- ja keskkonnakomisjon

Arvo Pekko

Margo Dello

Revisjonikomisjon

Taimi Markson

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s