Halinga vallavolikogu 6.11.2013 istungist

Halinga vallavolikogu 6.11.2013 istungi protokoll on siin:

Protokoll 06.11.2013

Seekord olid põhilisteks teemadeks komisjonide esi- ja aseesimeeste valimised ja volikogu hüvitised. Vallavanem valiti piltlikult juba KOV valimistega, nii et see teema ilmselt kellelegi pinget ja ootamatusi ei pakkunud.

Komisjonide esi- ja aseesimeeste kohti jagus seekord vaid VL Koduvald nimekirja inimestele. Raul Peetson küsis, et kas volikogu liikmete seas ei ole teisi sobivaid inimesi, et ühtede ja samade vahel esimeeste ja aseesimeeste kohad ära jagati? Ülle Vapper vastas, et on küll, aga VL Koduvalt otsus oli selline.

Üllatuslikult kuuluvad ka revisjonikomisjoni AINULT VL Koduvald liikmed. Traditsiooniliselt peaks vähemalt selle komisjoni esimehe koht opositsioonile minema. Või on see lihtsalt HEA TAVA?

Volikogu liikmete hüvitiste teemal ei arvestatud mitte ühtegi IRLi liikmete katset esitatud plaani vähendada. VL Koduvald hääletas üksmeelselt selle poolt (ja meie vastu), et nüüdsest:

– volikogu esimees saab läbiviidud istungi eest 3 miinimumpalka (järgmisel aastal 3*355€=1065€ );

-volikogu aseesimees saab volikogu esimehe asendamise eest ühe kuupalga alamäära (järgmisel aastal 355€ korra eest);

– volikogu komisjoni esimees saab 20% kuupalga alammäärast iga komisjoni koosoleku kokkukutsumise ja juhtimise eest (järgmisel aastal 71€ kuus);

– volikogu liikmele makstakse istungil osalemise eest 20% kuupalga alammäärast ühe istungi kohta (järgmisel aastal 71€ kuus).

Mina tegin ettepaneku, et volikogu esimees võiks saada ÜHE kuupalga alamäära kuus. Siiani kehtinud määr oli 2 alampalka. Volikogu esimees sai siiani 63,91€ volikogu esimehe asendamise eest. Tegin ettepaneku, et see määr säiliks. Minu ettepanekud hääletati maha. Ise olin loomulikult poolt.

Minu selgitus oma ettepanekutele: “Lasteaia õpetajate kõige kõrgem palk on 560€, selleks peab ta töötama terve kuu. Volikogu töö peaks olema vabatahtlik töö, kõigil on ju muud sissetulekud olemas. Tõsta palka ühe miinimumi võrra, see on ju sisuliselt üks lasteaiaõpetaja palk!”

Volikogu liikmete hüvitiste eelnõuga tehtud muudatused lähevad maksma u 20 000€ rohkem, kui eelmisel aastal volikogule kulus. Ja kusagil on see raha olemas…

Järgmisest aastast seoti ka vallavanema palk riikliku kuupalga alamääraga- seega, kui veebruaris kinnitas volikogu vallavanema palga numbriliselt, siis nüüdse süsteemi järgi tagab riiklik miinimumpalga tõus ka vallavanemale palgatõusu, kuigi teoreetiliselt nagu palka ei tõsteta, sest palgaks on ikka 6 palga alamäära.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s