Lasteaia hoolekogu koosolek

Sellest aastast kuulun taaskord Pärnu-Jaagupi lasteaed Pesamuna hoolekogusse. Täna toimus meil esimene koosolek.

Sissejuhatuseks tutvusime hoolekogu töökorraga ning mitmete lasteaia tööd puudutavate dokumentidega.

Arvamusterohkemaks muutus arutelu eelarve teema puhul. Praeguses vallaeelarve versioonis pidi olema sees 8%-ne palgatõus lasteaia õpetajatele. 2009a vähendati aga palku 16%, seega poleks sellega tegemist isegi mitte 2009a palgataseme taastamisega. Mina ütlesin selgelt, et see ei ole normaalne. Valla eelarvemaht on u 2,5 miljonit. KAsvatajate palkade 8% tõstmiseks oli eelarves u 21000€. Seega 2009a taseme TAASTAMISEKS on selle 2,5 miljoni seest vaja umbes sama palju veel leida. Minu nägemus on, et kui see on meie prioriteet, siis oleme selleks võimelised. Sama otsuse alla käivad veel muusikakooli õpetajad ja raamatukogu töötajad.

Hoolekogus leppisime kokku, et teeme vallavalitsusele ettepaneku taastada õpetajate 2009a palgatase. Minu arvates on ebanormaalne, et lasteaia õpetajate palk on miinimumpalk või selle lähedal. Need inimesed vastutavad pika päeva jooksul suure hulga meie laste eest, et me saaks ise tööl käia. Peale selle loodavad meist paljud, et just lasteaia õpetajad meie lapsi arendavad (ja seda nad ka teevad).

Kui me räägime, et lapsed on meie tulevik ja nende eest hoolitsemine on ülioluline, siis peab ka lasteaia õpetaja amet olema hinnatud. Valla eelarves on see prioriteedi küsimus- kas soovime seda teha või mitte? Loodan, et ka teised volikogu liikmed saavad aru, et meie valla lastest hoolides ning juurdekasvule lootes peame hindama ka inimesi, kes meie laste eest hoolitsevad (kuna siinkohal püüan ülevaate anda lasteaia hoolekogu koosolekust, siis muusikakooli õpetajaid ei puuduta, kuid see on sama kriitline küsimus).

Teiseks pikema arutluse teemaks kujunes laste arv rühmas. Rühmas võib olla 20 last, sõimes 14. Hoolekogu ettepanekul võib neid numbreid suurendada. Laual oligi ettepanek ühe rühma laste arvu suurendada. Minu jaoks oli see samuti täiesti vastunäidustatud. Me ei suuda lasteaia õpetajate palku paari aasta jooksul taastada, kuid suurendame töömahtu? Milline töökoormus on 20 nelja-viieaastase lapse õpetamine? Minu arvates on see 20 juba väga suur number, kui arvestada,  et seal rühmas käibki enamus lapsi suurema osa ajast kohal ning õpetajal tuleb neid üksi õpetada. Praeguse olukorra saab lahendada majasisese laste õigetesse rühmadesse paigutamise teel.

Jõudsime ka meeldiva probleemini, et meil on lasteaias nii palju lapsi, et lasteaed hakkab täis saama. Ja selle uudise üle peaks me kõik ju õnnelikud olema- me ei suregi välja! 🙂 Teisalt ei saa kindlasti tekkida olukorda, kus mõni meie valla laps jääb lasteaiakohata. Leppisime kokku, et kui tekkib olukord, et rühmad on täis ning leidub uusi lasteaiakoha soovijaid, saab hoolekogu kokku ning arutame tekkinud olukorda. Minu nägemuse järgi peavad kindlasti siinkohal valla kolm lasteaeda suutma koostööd teha, et kõik lapsed kindlasti lasteaiakoha saaksid.

Advertisements

One thought on “Lasteaia hoolekogu koosolek

  1. täitsa õiget juttu puhud siin.ja kui peax keegigi nendest vallavalitsuse juhtidest üx päevgi 20-nd last õpetama ja kantseldama?siis saax nalja ma arvan.lausa päev läbi naerax kõht kõveras.s.itta rattad sellised.ja kokad ei ole ka lasteaia pihta orjad muide.nagu ka koristajad.töötajatelt nõutaxe paremat töötulemust jne aga mida saab tööandja käest vastu-miitte midagi.kurb 😦

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s